Hibák az oldalon

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

and
2009. március 25. 08:36
#606
Most akkor ma hány történet került fel, mert az egyik láthatatlan!
1
Remete D. László
2009. február 10. 20:45
#605
Kedves moderátorok!
A Leáll a gép utolsó két folytatása mellett nem található meg a link, a történet töbi része felé
Üdv. Remete.
1
T
Törté-Net
2009. február 3. 17:01
#604
Elnézést kérünk, elk*rtuk, nem kicsit, nagyon, a mi hibánk a mai frissítés "csúszása", javítottuk.

További jó olvasgatást, és köszönet, hogy szóltatok :)
1
x124
2009. február 3. 17:00
#603
Nem frissít senki???
1
Remete D. László
2009. február 3. 09:57
#602
Kedves Torte-net! Csak nálam egyezik a mai kínálat a tegnapival, vagy mindenkinél?
1
Asura
2008. december 19. 16:05
#601
Ma nem lesznek új történetek?
1
wwwalaki
2008. december 9. 01:26
#600
Törté-Net, továbbra sem stimmel valami a cookie-kezeléssel. Már olyan sztorinál is megjelenik a "már szavaztál", amelyhez még fórum-bejegyzést sem írtam. Ráadásul tegnap a még érvényes jelszavam is eltűnt a mezőből, újra be kellett írnom (de természetesen elfogadta a rendszer), és ezzel a részével ma sincs gondom.
1
T
Törté-Net
2008. december 4. 20:55
#599
Kedves Sun!

A teljes kizárás elmaradásának oka jelenleg annyi, hogy az ingyenes történetekhez, illetve ebbe a fórumba teljesen szabadon lehet hozzászólni, nem kötelező a VIP-tagsági váltása.
Ennek hiányában viszont nincs olyan tartós azonosító, ami alapján egyes személyeket hoszútávon be lehetne azonosítani, illetve le lehetne tiltani.
(Az IP cím korlátozottan alkalmas erre.)

További lépéseket a csalás miatt nem tervezünk, megelégedtünk a csalásra használt azonosítók azonnali letiltásával. (Bár elviekben az elkövető ellen (anak rendőrségi beazonosítása után) informatikai rendszerek jogtalan módosítása, informatikai rendszerek üzemeltetésének megzavarása okán büntetőeljárás lenne indítható, de nem célunk ilyen eszközöket bevetni.)

Ezzel ellentétben kifejezetten szeretnénk egy ellenünk irányuló panaszt, hisz az bíróság elött is tisztázna minket.

És nyugodtan kérdezz a továbbiakba is. :)
1
Sun
2008. december 4. 20:36
#598
Bocs, hogy bele szólok, én nem vagyok senkivel csak kérdeznék párat ha persze lehet.
Szóval én csak egy közönséges felhasználó vagyok le árulom a koromat 18. Kedves Putyin én nem tudom, hogy mi a probléma, mert nem egészen olvastam el a hozzászólásokat, de néhányat igen! Na már most ha téged tényleg ilyen károsítás ért, akkor miért nem szólsz azonnal az illetékeseknek, hogy tegyenek ez ellen? Nem kritizállni akarlak csak kérdem! Kedves Történet ha úgy érzed, hogy Putyin valóban hibázott és büntetést érdemelne akkar, miért nem próbálod el intézni, hogy erre a weboldalra soha ne tudja be tenni a lábát? Mert az az én meg látásom, hogy amióta itt erről a témáról van szó, azóta már többet is lehetett volna tenni puszta vita és hozzászólás helyett. De én nem értek hozzá és nem is tudom ennek a módját. És nem is akarok én is "segg nyaló" vagy "rossz felhasználó lenni" azzal, hogy egyik vagy másik fél mellé állok! Tehát ezt a hozzászólást, kedves Putyin és Történet vegyétek csak egy egyszerű kérdésnek! Kosss!
1
T
Törté-Net
2008. december 4. 14:04
#597
Valamint egy név-csere nem rejti el az íróját, kedves Putyin-Rómeó. Ennek köszönhető a törlés is részben.
1
wwwalaki
2008. december 4. 13:02
#596
Olvasd el a moderálási alapelveket, Rómeó. De ide is másolhatom:
Minden olyan hozzászólás, amelyet az írója nem bírt egy elvárt minimális kulturális szint fölé emelni, törölve lesz, azaz az egyszavas, trágár valamint a történet íróját vagy a történet kedvelőit sértő hozzászólások törölve lesznek.
Szerintem ezért, de majd Törté-Net megmondja.
1
wwwalaki
2008. december 4. 00:33
#595
Törté-Net!
Te valóban nem tudod közvetlenül letiltani a telefonszámot, de:
1. Kikéred a szolgáltatótól a számot, amelyre azt a kódot kiküldte, ami a Putyin álnevű fickóhoz tartozik. Ezt szó nélkül kiadják.
2. Felkéred a szolgáltatót (ennek nem tudom a pontos módját), hogy a jövőben erre a számra NE küldjenek az oldalhoz érvényes kódot, és csak a saját díjazásukat vonják le a számról (mindegy, hogy előfizetéses vagy pre-payed a szám).
Kereshet a fickó valakit, aki hajlandó kölcsönadni erre a célra a telefonját, esetleg vehet egy új készüléket és számot (legalább 15 ropi...)
1
T
Törté-Net
2008. december 3. 23:49
#594
A Törté-Net rendszere alapból nem látja a telefonszámokat, sem a hitelkártyaszámokat. Az SMS-szolgáltató rendszerén át (ügyfélszolgálati okokból) mge lehet nézni a telefonszámot, illetve hitelkártyás fizetés esetén a megadott e-mail címet. (hitelkártyaszámot abszolút nem, az a bank rendszeréből ki sem kerül.)
Tehát automatizálva nem lehet senkit kizárni a Törté-Net-ről, az csakis a szabályok megszegése után lehetséges, mivel a rendszer csak az alapján tud azonosítani.

Bocsánatkérés mindenkinek jár, amennyiben hibát követünk el (előfordul néha, mi is emberek vagyunk).
Jelen helyzetben viszont mindenben a törvények, a saját szabályzatunk és az általánosan elfogadott erkölcsi normák szerint jártunk el, úgyhogy bocsánatkérésnek helye nincs.

És kérem, hogy mostantól a pártoló olvasók is tartózkodjanak a hozzászólástól, köszönöm a véleményüket, de bőségesen túl lett beszélve a téma, úgyhogy lezárnánk. :)
1
Jedermann
2008. december 3. 23:16
#593
Minden szolgáltatónak joga van kizárni mindennemű kártérítési kötelezettség nélkül a szolgáltatásból azt a megrendelőt, aki nem tartja be a szolgáltatási szerződés feltételeit.
Ez független a szolgáltatás jellegétől. Ha vonaton utazol, és elkezded mondjuk bőgetni a magnódat, a kalauz fel fog szólítani, hogy zárd el; ha nem teszed meg, a következő állomáson lehajít a vonatról, hiába van érvényes jegyed akár a végállomásig is.

Én jogász vagyok, nem értek különösebben az informatikához, csak mint felhasználó. De szerintem az, hogy érvényes kód birtokában újabb kódot vásárolsz, kimeríti a rosszhiszeműség fogalmát. Épeszű ember ilyet nem tesz, ez nem tartozik bele az "elvárható viselkedés" fogalmába. És most pontosan azt teszed, amiről wwwalaki beszélt (aki viszont nem jogász, hanem informatikus, vagy legalábbis valami afféle, ha jól sejtem). Próbálsz azzal védekezni, amivel már többezer éve nem lehet, hogy nem ismerted a szabályt.
Úgyhogy ha ennyi felesleges pénzed van, próbáld csak meg azt a fogyasztóvédelmi eljárást. Remélem, utána kicsit visszaveszel a nagy pofádból, mert úgy ráesel majd.
1
Putyin
2008. december 3. 22:57
#592
De te mint szolgáltató nem hozhatsz olyan törvényt amely ellentétes a nagy törvényhozókéval!
Ráadásul én nem tudom hogy mit vétettem?
Nem úgy szavaztam ahogyan azt te szeretted volna?

Az spam-elés ha beírom a kritikámat, neked meg nem tetszik és kitörlöd? Majd mégis beírom?

Volt két előfizetésem. Miért küldted el a másodikat 30 napon belül? Már itt is kiszűrhetnéd, hiszen ugyan arra a telefonra kaptam sms-t?
Ja, vagy csak az lenne jó ha vennék minél több belépőt, de a vele járó jogot meg elvennéd?

Na akkor hogy vagy vele? Döntsük el hivatalosan? Próbáljunk egy fogyasztóvédelmi ellenőrzést, vagy nyilvánosan bocsánatot kérsz?
1
wwwalaki
2008. december 3. 22:50
#591
Putyin kisfiam, még mindig Törté-Net nyakába akarod varrni azt, hogy te voltál csirkefogó.

Törté-Net most pontosan leírta, miért is lettél kidobva. Jogosan dobott ki, azt hiszem, ez rajtad kívül mindenki számára egyértelmű.
Ja, hogy te ezt nem olvastad még egyszer sem el, mert nem érdekel, csak a farokverés? Ettől még nem válik jogtalanná a dolog. Már a római jog szerint is 'a törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól". Vagy netán úgy gondolod, ha sosem hallottad, hogy (a példa kedvéért) nem szabad nőt megerőszakolni, akkor te megerőszakolhatsz egy vagy több nőt is, aztán nem fognak becsukni, ha azzal védekezel, hogy "jajj, bíró bácsi/néni kérem, én nem tudtam, hogy ilyet nem szabad csinálni"? Bizony becsuknak!
Igen sok oldalon, ingyenesen és fizetősön is a regisztráláshoz tartozik egy űrlap, amin van egy olyan pont, hogy "A részvételi szabályzatot elfogadom", vagy valami hasonló. Ha nem jelölöd be, nem tudsz regisztrálni. Itt nincs ilyen. Elküldöd az SMS-t, a rendszer regisztrálja, visszaküldi a kódot, és leemeli a pénzt. Automatikusan. És a rendszernek ez a része nem Törté-Net rendszere, hanem egy szolgáltatás, aminek a díját a te befizett-levont pénzedből fedezik. De jelen pillanatban ez lényegtelen. A lényeg az, hogy amikor elküldted az SMS-t, azzal elfogadtad a szabályt, akkor is, ha fogalmad sem volt róla. De Törté-Net bizonyítani tudja, hogy megszegted. Márpedig ezért retorzió jár, olvashattad, hogy micsoda.

Úgyhogy igaza van Jedermann-nak, amikor azt írja, hogy jobb, ha behúzod füled-farkad. Én hozzáteszem: még jobb lenne, ha szép csendben eltűnnél a balfenéken.

Ismerem ezt a jelszó-szolgáltató rendszert, és tudom, hogy lehetőség van arra, hogy egyes számokról érkező igényt visszautasítson, vagyis ne adjon érte belépési kódot. Ilyenkor csak a normál SMS díját vonja le a küldőtől. Persze ezt a szolgáltatást kérnie kell annak, aki ilyen módon kíván egyeseket kizárni az oldaláról. De fizetnie, legjobb tudomásom szerint, nem kell érte. Törté-Net helyében én élnék ezzel a lehetőséggel.
1
T
Törté-Net
2008. december 3. 22:25
#590
A tagsági információk oldalon szerepel az alábbi:
"A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy az oldal elérését korlátozza azon felhasználók számára, akik: a.) a fórumban ismételten alpári hangnemet használnak b.) Többször ugyanazt a hozzászólást küldik el (spam-elnek)
c.) a szavazás eredményeit szántszándékkel és egyértelműen rosszhiszeműen befolyásolják. (ide tartozik a több tagsági váltásával való rosszhiszemű befolyásolás is.)
Ez esetben a VIP tagsági tiltásra kerül, és az érintett tartalmakban a Szolgáltató visszaállítja a Szabályzatnak megfelelő rendet."

Azt hiszem ez eléggé konkrét figyelmeztetés.
1
Putyin
2008. december 3. 22:22
#589
Nahát gyerekek örülök az ébresztőnek!
Miről is vitatkozunk?
Ti most pálcát törtök a fejem felett, mert szóvá teszem azt hogy mint fogyasztó meg lettem károsítva?
Valami nagyon elsiklott ebben a témában.
Ezentúl talán figyelnem kellene arra, hogy ha belépek a történet oldalaira, melyik gombot nyomom le?
A szolgáltató pedig ha beír valamit ide akkor az szentírás? Talán minden szava igaz?
Jedermann, wwwalaki és Remete csaholva és azonnal hosszú nyelvel nyal?
Biztosan jó okuk van rá.
Gyorsan eldöntitek azt, hogy joggal nyúlhatja le az előfizetésem árát?
Abba egyezünk meg, hogy amit nem tilt a rendszer, azt lehet.
Ha a szolgáltató úgy állítja be rendszerét, hogy pl. Remetének és Vidraa-nak csak 10 pontot adhatok, akkor sajnos csak azt tehetem. De ha nem ilyen a rendszer, akkor kusban legyen és ne nyúlja le a kifizetett belépőmet.
Vagy figyelmeztessen előre, hogy kitilt, ha ezt vagy azt teszem!

1
Jedermann
2008. december 3. 21:46
#588
Természetesen van joguk büntetést is kiszabni, ha a kár olyan jellegű és mértékű, hogy nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot, illetve ha a jogsértésből a panaszosnak igazolhatóan tényleges kára származott, de ez nem az az eset.
A személyiségi jogok megsértése, és az azzal kapcsolatos rendőrségi vizsgálat teljesen más kategória, ott nem az NHH végzi a vizsgálatot. Egy ilyen típusú ügyben azonban igen, és ha netán valaki rendőrségi feljelentést tesz, nem az NFH-hoz fordul, akkor is az NHH-nál köt ki az ügy.
1
T
Törté-Net
2008. december 3. 21:32
#587
Meglepődnék, ha nem lenne joga büntetést kiszabni. (Spammer-ek esetében van joga erre.) Vagy csak pl. rendőrségen indított csalás miatti feljelentés vonhat maga után büntetést? (Ha igaz lenne a vád, akkor kb. ebbe a kategóriába illene a dolog.)
1