Mi kéne még az oldalra?

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

T
Törté-Net
2008. július 4. 17:00
#222
Kedves Ram Agile! :)

A főoldalin megjelenő legutóbb frissítések számát máris majdhogynem megdupláztuk.
És kb. az oldal indulása ott van a kezdőoldal alján az Archivum link, ahol az összes frissítés elérhető az oldal indulása óta. :)

Pályázatot tevezünk, de ehhez először a regisztrációt vezetjük be, hogy csökkentsük az álnéven leadott szavazatok számát. Mi írói pályázatra gondoltunk, de ez a képpályázat sem rossz ötlet, persze a kettő díjazása meglehetősen különbözne. :)

Kedves Remete!

Szerintem az íróktól nem kéne elvenni a véleménynyílvánítás lehetőségét, hisz amellett, hogy írtak történetet, még olvasók is lehetnek. Arról nem is beszélve, hogy az internet anonimitása mögül nagyon nehéz 1-1 adott személyt bezonosítani, tehát a kamu-szavazatok elkövetőjét nehéz személyhez kapcsolni.
Annyit viszont meg lehet csinálni, hogy nyomonkövethető legyen az, hogy egy személy mikre szavazott, és hány pontokat adott. Viszont ezt nem tudjuk íróhoz kapcsolni.

Az IP sajnos olyan, hogy mindig változik (akár manuálisan is megváltoztatható), egyedül fix IP esetén állandó. (amik leginkább intézményekre, nagy cégekre jellemzők)
A MAC address meg bár tényleg egyedi (bár ezt is lehet hamisítani), de sajnos nem látható az interneten, így ez sem megoldás.

Amennyiben van ötlet, szivesen látjuk, amit lehet meg is valósítunk belőle. :)
1
Ram Agile
2008. július 2. 17:24
#221
Támadt még egy olyan ötletem, hogy ha hosszabb lenne a nyitó oldalon található írások listája, nem csak egy hetes, akkor tovább lennének könnyen elérhetők az anyagok és így többen szavazhatnának rájuk, mielőtt elnyeli őket a raktár, ahol csak az talál rájuk, aki komolyan keres, pl. szerzőre vagy műfajra. Ha túl hosszú lenne emiatt az oldal, akkor az is jó megoldás, hogy legyen alul link egy másik oldalra, ahol időrendben még 1-2 hónapra visszamenően olvashatók a megjelent anyagok.

És még egy ötlet: kiírhatnátok egy pályázatot, hogy aki tud és szeret rajzolni, az készíthet képeket (rajzokat, montázsokat, esetleg fotókat) egyes írásokhoz. Vagy ami neki tetszik, és akkor ezeket hozzá lehet csapni a kérdéses anyaghoz. Vagy a rendszergazda is kiírhat bizonyos művekre pályázatot, például műfajonként 1-1-re vagy a legtöbb pontot kapottakra, stb. És a képeket is lehetne pontozni, illetve pontot kapna érte a készítő. A nagyon szorgalmasak még azt is megcsinálhatják, hogy képregénynek feldolgozzák a jobb írásokat. Ez ügyben persze célszerű kikérni az író segítségét a szövegbuborékok kitöltése miatt, ami sok esetben a mű újrafogalmazását igényli a véges méret miatt.
1
Remete
2008. július 2. 14:55
#220
Bár eredetileg egyáltalán nem akartam bekapcsolódni a Steve által felvetett kérdés megvitatásába, mégis megtettem már egy ízben, és mivel a szerkesztők reagálásából azt látom, hogy vevők a véleményünkre, tovább rágódtam a kérdésen.

Azt nem tudom, hogy a hozzászólásokkal kapcsolatos technikát miként lehet jól működtetni, de azt hiszem, hogy ez rendszergazdai feladat, és az IP, vagy MAC ADDRESS felhasználásával nem jelenthet különösebb problémát, a nickek azonosítása. (Persze minden csalást nem lehet kiküszöbölni, de itt nem a Nemzeti Bank adatbázisát kell védeni)

Emellett az ötlött a fejembe, hogy feltétlen szükség van-e arra, hogy mi, akik nem pénzért, hanem írásért kapjuk a tagságit és a regisztrációt, szavazhassunk?
Azt nem hiszem, hogy túlságosan sokat számít, hogy az ember sajátmagára leadhat egy-egy tízpontos szavazatot, ugyanis ennek a szavazatnak túl kicsi az értéke, még kezdetben is. Az viszont, már sokkal jobban torzíthatja az eredményeket, ha valaki a konkurenciára is lead egypontos szavazatokat. Két-három, a versenyben hátrébb elhelyezkedő kolléga, az egypontosaival teljesen elűzheti az élmezőnynek még a közeléből is, azt, aki az ő helyezését veszélyezteti.

Ha valakire heten szavaznak tíz ponttal, és utána kap a kollégáktól háromszor egy pontot, az átlaga 7,3 –lesz, amivel a felső kétszázba sem kerül be, és mivel néhány nap múlva, már a kezdő oldalon sem jelenik meg az írása, nagyon kicsi lesz az esélye annak, hogy azok az olvasók, akik az első három-négy napban nem látták az írást, felfigyeljenek rá.
Bár, Letícia írta, hogy nem a pontokért írunk, s ez szerintem is igaz, azonban ha már létezik a verseny, akkor az ember szeretne valami jobb helyezést elérni. Ezt a kódot négymilliárd évvel ezelőtt írta be a parancssoraink közé a nagy programozó. Az viszont nem tiszta verseny, ha saját szavazatainkkal alakítjuk a TOP listát.

További véleményem az, hogy a TOP lista elsősorban az olvasók érdekeit szolgálja, és azt is kell szolgálnia, hiszen mi tájékoztatná őt legalább nagy vonalakban arról, mit olvassanak el. Már írtam itt egyszer, hogy a slágerlisták többnyire nem a minőséget tükrözik, de valamiféle sorrendet mégis ki lehet olvasni belőlük. A listát tehát, készítsék az olvasók, mi ne avatkozhassunk be az alakulásába, és ezt ne bízzuk a szavazástól való önkéntes távolmaradásokra, mert ennek vagy hisz valaki, vagy nem. A hetven pont után beérkező három egypontosnak nem olyan szaga van, hogy valamelyik olvasónak nagyon finnyás az ízlése, és amit heten szupernek minősítettek, azt ő, a tisztánlátó majd megfelelően értékeli, inkább úgy látszik, mintha valamelyik kolléga végigjárta volna a lista élvonalát.

Remélem, hasznosan járultam hozzá a vitához, üdvözlettel: Remete.
1
T
Törté-Net
2008. július 1. 22:53
#219
Egyetértünk. Ha van bármilyen ötleted ennek a megvalósítására, akkor szivesen várjuk. :)
1
Steve
2008. június 30. 20:06
#218
Hi Törté-Net!
Pontosan erre gondoltam. Derüljön csak ki az igazság.
Egyébként tényleg az lenne a jó, ha minél több olvasó aktívabb lenne és véleményezné, pontozná a történeteket. Így lenne realisztikusabb a pontozás eredménye.
1
T
Törté-Net
2008. június 30. 09:53
#217
Steve, elnézve a hozzászólókat, én is örülnék, ha kiderülne, hogyha ugyanaz a személy írogat több néven.

Hm. Lehet, hogy kirakunk valami kódolt azonosítót a jövőben, amivel össze lehet hasonlítani 2 írás szerzőjét, hogy így vegyük elejét a több néven irogatásnak. :)
1
Jani bá
2008. június 30. 08:10
#216
Leht, hogy haszno svolt Steve felvetése?

Remi ! Ezt ki írta ? Nem Te ?
Ha igen akkor ......
1
Remete
2008. június 30. 07:59
#215
Tudod okoska, ennyi idős koromra már eléggé megnőttem ahhoz, hogy ne akarjak tovább nőni. Másrészt, azt is megtanultam, hogy sem biciklit, sem széklábat, sem zeneművet, vagy regényt nem lehet olyant készíteni, amely mindenkinek tetszik. Engem jobban zavarna az, ha erre kellene törekednem.
Írásjelekkel kissé szokatlanul tagolt üzenetednek nem minden mondatát értem, bizonyára bennem van a hiba, de szerintem, még ez sem baj.
További jó okoskodást kívánva, tisztelettel üdvözöllek!
1
okoska
2008. június 30. 01:04
#214
Mi van Remete ? Nem ismerek Rád , egy rövid mondatban ennyi elűtés ? Lehet , hogy vége az Önszavazásodnak ? A bizonyára kíváló , de nem ide való , véget nem érő történetednek . Amíről már csak azt nem tudjuk , hogy miért Páternoszter a címe , ha ezt egyszer elárulnád nőnél a szememben.
1
Steve
2008. június 29. 20:33
#213
Bocs a két helyesírási hibáért, véletlenül enter-t nyomtam mielőbb átnéztem volna.
1
Steve
2008. június 29. 20:27
#212
Továbbra is arra kérek mindenkit, hogy a
2008. Június 14.- felvetésemhez minél többen írjátok le a saját véleményeteket, ötleteteket. Csak akkor fog a legjobb megoldás kialakulni.

Mégy egy felvetéssel kiegészíteném. Jó lenne ha kiderülne az is, ha ugyan az a szeméj több neven írogat véleményt.
1
Remete
2008. június 29. 18:51
#211
Leht, hogy haszno svolt Steve felvetése?
1
T
Törté-Net
2008. június 29. 18:14
#210
No, végre valami tényleges felvetés. :)
A Szerkesztői véleményezés azért nem lenne jó ötlet, mert abban az esetben 1 ember véleménye többet számítani, mint az olvasóké. Ez pedig nem lenne szerencsés. Főleg, mert mi van azokkal a történetek kategóriákkal, amik nem a Szerkesztők kedvencei? Kapjanak 0 pontot? Nem hiszem, hogy a mi ízlésünknek kéne útmutatónak lennie, hisz azzal másoké szorulna háttérbe.
Másik ellenérv, hogy egy-két ember szerint mi így is befolyásoljuk a szavazást (bár nem), úgyhogy eszünk ágában sincs ilyesmit csinálni. :)

Viszont a második ötlet nyerő, rövidesen életbe is fog lépni a hozzászólások után járó pontokkal együtt. :) Persze valami olyan szinten, hogy ezzel ne lehessen visszaélni, azaz az emberek ne kamu szavazatokkal/hozzászólásokkal akarjanak pontokat szerezni. Az ilyen visszaélések ellen fel fogunk lépni, hogy az érdemi hozzászólásoknak nyújtsunk teret.
1
Ram Agile
2008. június 29. 13:31
#209
A toplistával kapcsolatos problémákra talán részben megoldást jelenthetne az, ha az oldal gazdái, akik gondolom minden felkerülő írást elolvasnak, csinálnának egy saját toplistát vagy pontozási rendszert. Tehát nem csak egy olvasói pontozás és lista lenne, hanem egy rendszergazdai is. Ennek az az előnye, hogy a gazdáknak jó rálátásuk van az összes műre és elvileg jobban meg tudják ítélni őket, mert van tág összehasonlítási alapjuk. Az olvasók többsége biztos nem olvas el olyan sok írást, ezért a véleményük is pontatlanabb és esetleg elfogultabb.
Emellett be lehetne vezetni pontozás és vélemény írás ösztönző módszereket is, például hogy aki pontoz az kap 1 pontot, aki legalább 100 karakteres véleményt ír, kap 2 pontot, és a pontokat valamilyen arányban be lehetne váltani pl. hozzáférési időre vagy ilyesmi. Mit szóltok?
1
Remete
2008. június 29. 09:52
#208
Kedves Steve!

Bizonyára azt gondolod, hogy azért nem csatlakozom a kérésedhez, mert én a top lista tetején vagyok, de nem erről van szó. A realitásérzékem nem veszett el, látom, hogy a régebbi történeteim, szépen süllyednek lefelé, ami most felül van, az is eltűnik majd, ha véget ér a sztori.

Annyit azonban, már megtanultam eddig is, hogy a slágerlisták, csak ritkán tükrözik a minőséget, ezernyi más dolgot már inkább, ám mégis távol tartanám magam ettől a diskurzustól, mert két és fél évtizednyi vállalkozói múltam arra is megtanított, hogy a saját cégemet én akarjam vezetni, és gyanítom, hogy a torte-net.hu tulajdonosai sem kívánják, hogy mozgalmakkal befolyásoljuk, miként szerkesszék a honlapot. A véleményünkre figyelnek, ha lehet, ha nem, hiába gyűjtünk aláírásokat.

Amikor az első történetre kaptam hét tízpontos szavazat után két egypontost, nekem sem tetszett, és azt hiszem, hogy a kollégák ilyenfajta irigy leszavazásai valóban nem a történeteket minősítik, de műszaki képzettségem arra késztetett, hogy számoljak, mielőtt indulatoskodom, és rövid számtanóra után az jött ki, hogy kezdetben valóban tíz tetszésnyilvánítás kell egyetlen rosszmájú egypontos után, de ahogy szaporodnak a szavazatok, kezdenek kiegyenlítődni az értékek. Százötven szavazás után, az egy pont lefelé, már kevesebbet ront, mint amennyit a tíz pont felfelé javít.

A reális eredmény, tehát akkor állhat elő, ha sokan szavaznak.

A cél tehát nem az, hogy a toplistát el kell dugni, hanem az, hogy minél többen szavazzanak. 150 szavazat után, már annak is van értelme, ha valaki nem a szélső értéket, tehát az egyet, vagy a tízet adja szavazáskor.

A baj az, hogy akinek tetszik, ez nehezebben szánja rá magát a szavazásra, mint az, akinek nem tetszik, vagy aki irigy. A szerkesztők szerintem legfeljebb annyit tehetnek, hogy egy figyelmeztető felirattal felhívják az olvasók figyelmét arra, hogy a szavazással segíthetik a szerzőket, a jobb munkában.

További jó munkát kívánok Neked!
Tisztelettel: Remete
1
Steve
2008. június 27. 22:46
#207
Tisztelt Remete!
Olvasd el Június 14.én ide beírt felvetésemet, és megérted miről beszéltem. Várom a te véleményedet is.
De mások se lapítsanak, hanem írják csak le a saját véleményüket ezekről a szerintem valós problémákról.
Előre is köszönöm.
Üdv. neked és mindenkinek.
1
zuza
2008. június 17. 11:49
#206
Szerintem hantai képregények is kellenének minél több és több, valamint az yaoi műfajában is néznék dolgokat!!!
1
nemecsek
2008. június 15. 21:43
#205
Jó az oldal és végre nem csak az amerikai, angol lapok vannak lefordítva magyarra hanem egyre jobban terjed a hentai. Negatívum csak annyi Pl.: the Flinstone kí van hagyva egy két lap, a tőrténeteknél: most olvastam olyat ami hentai képregényként le van forditva angolul és egy kis szépitésel tőrténet lett bellőle( bár tőbbet is olvastam), képregényként visszont jó a helyzett csak 1 olvastam amit más is lefordított. csak ennyi lenne, további Sok szerencsét az oldalhoz. Ezzek miat a hibák miat még jó a honlap.
1
Steve
2008. június 14. 23:10
#204
Helló mindenkinek!
Szeretnék egy vitaindító témát létrehozni.
Mégpedig arról lenne szó, hogy ahogyan figyeltem a reakciókat, néhány írásnál nagyon nem értek egyet egyes beírásokkal. Vagyis én egyes negatív véleményekkel nem értek egyet. Szóval nem arról van szó, hogy ne írjatok kritikát, hanem inkább arra gondolok, hogy az ne le lehúzó, ocsmányozó, írógyilkos legyen. Hanem szerintem inkább építő jellegűnek kéne lennie. Ami esetleg rámutat ugyan a hibára, de legyen benne néhány biztató szó is. Ez ösztönözné az adott írót, hogy minél többet írjon és figyeljen arra, hogy a következő írásnál mire figyeljen, koncentráljon, hiszen nem vagyunk profik. De ha sokat írunk, akkor többet fejlődünk és ebből tanulunk is. Ettől lesznek egyre jobb írások itt az oldalon mindenki szórakozására. Ha valakinek bizonyos típusú témák nem tetszenek, ne alázza azt le, mert attól még lehet az jó azoknak, akik szeretik. Inkább ne olvassa el. Mert tényleg nem vagyunk egyformák.
Még egy másik gondolatot szeretnék leírni. Arra gondoltam, hogy a toplistát el kellene törölni. Vagyis lehessen ugyan szavazni a történetre, de ne hozza azt ki a topp tízbe minden megnyitott oldalon. Erre azért lenne szükség, mert látom, hogy ez az egész manipulálható. Ezért torzképet mutat. Elfogultság még a szerkesztők részéről is. Ezt azért mondom, mert többször is tapasztaltam, hogy sok szavazatot kapó írást nem lehet elmozdítani sem lefelé, sem pedig fölfelé egy két le vagy felszavazással. Csakis szerkesztői beavatkozással. Én pedig rendre megkaptam ezt a pofont a szerkesztők részéről. Valakit viszont évekre odaragasztanak a topba. Na és máris kész az elfogult torzkép. Én két évet hagytam ki csupán azért, mert lehúztak a szerkesztők. Elvették a kedvem az írástól. De azt nem hiszem hogy jó nekik hogy szűkítik az írók táborát. Tehát a konklúzió az, hogy az sem jó, ha egymás írását alázzuk le. De az sem, ha manipulált a pontozás. Tehát a top lista megossza az írói tábort, mert mindenki szeretne odakerülni. Ebből pedig az következik, hogy még ha egyébként tetszene is neki az a másik író írása, mégis igyekszik visszapontozni azért, hogy az övé előrébb kerüljön. Tehát így is torzul a kép.
Na és én is szeretném, ha visszakerülne az animál kategória is.
Ezekről szeretném a ti véleményeteket megismerni.
Üdv mindenkinek.
Steve
1
001
2008. június 13. 10:11
#203
én úgy emlékszek régebben volt animal rovata is a történeteknek? mi lett velük? jó lenne ha vissza kerülnének.
1