Wendy 7.2

A témához tartozó történet:
salsa
77 525 karakter
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Selymi
2024. július 9. 13:48
#7
Anyu mesélte, hogy az 1970-es években megállt a November 7. tértől nem messze a Népköztársaság útján egy bolt előtt. Én ugyan nem tudtam, hogy az hol van, de felvilágosított, hogy a mai Oktogon környékén. Azt mesélte, hogy akkoriban nem voltak még divatban az olyan kirakatok, amik a teljes utcafrontot üvegfallá alakítva foglalták volna el, de az olyan volt. Ráadásul ékszereket látott csillogni, hát nézegette azokat. A nyakékek, gyűrűk alatt árakat is feltüntettek. „Nem győztem számolni a nullákat az 1 és 2-es számok után" – mondta. Ő akkoriban inkább csak matek feladatoknál számolt a milliókkal. Hihetetlennek találta, hogy egy nyakék, bármilyen csillogó is, egymillió forintnál is többe kerül, amikor annyiért Budán villát vásárolhatott volna. Persze akkor nem volt annyi pénze, ma meg hiába a millió, mert a budai villák ára nem maradt a millió közelében sem. Mielőtt bárki rohanna venni egyet, elárulhatom, hogy nem lejjebb vándorolt az a fránya ár.

Ha a mai világban elmész Brazíliába, egy nagyváros külvárosába, nagyon gyorsan fogsz találni olyan személyt, aki száz dollárért sok mindent megtenne neked. Ráveheted akár arra is, hogy megharapja egy neked nem szimpatikus ember bármelyik testrészét a kellő erőkifejtéssel. Ehhez persze az is szükséges, hogy túléld ott, mert ha mondjuk az öltözéked alapján rájönnek az ott lakók, hogy lehet nálad annyi, akkor az előre megkötött életbiztosításod haszonélvezője kaphat nyilván egy számára nagyobbnak tűnő összeget.

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy a történet szereplői egy másik világban élnek. Egy olyanban, ahol némelyeknek még a Holdra utazás sem drága, maximum körülményes. Ehhez képest létezik a földön olyan hely is, ahol örülnél, ha egy falat ételt, vagy egy fél deci vizet kaphatnál párezer dollárért. 

Az internetes boltok árai között is akadnak néha többszörös különbségek még úgy is, hogy a termék sem mennyiségre, sem minőségre nem emelkedik az átlag fölé. 
A tanulság tehát az, hogy amit mi hihetetlenek gondolunk, az nem mindig lehetetlen, csupán a saját korlátaink miatt gondoljuk annak. Erre egy nagyon jó példa ez a könyv: Clélie Avit: Itt vagyok – https://moly.hu/konyvek/clelie-avit-itt-vagyok
Ebből nekem nagyon tetszett az emberi akarat nyomatékosítása. Az, hogy mennyi mindenre képes egy ember a puszta akaratával, persze leginkább akkor, ha van, ami motiválja. Na meg az írónő a fantáziájával. Neki is megvolt a motivációja. El is nyerte a díjat. 
Ebben a történetben Wendy éri el az álmait és meglepődik a mellékhatásokon, bár azok nem kellemetlenek számára, csupán furcsák. Nem mindenki viselné el lélektanilag azt a nyomást, ami az amerikai álom valóra válásához vezető úton számára kötelező. Leginkább a kitartását csodálhatom benne és azt, hogy mindig szem előtt tartja a célját. Ugyanezeket a fordítás során a fordítónál is kedvelem. 💖

Szóval nyugodtan hihetünk a sárkányokban is, meg a tündérekben is, mert léteznek. 🙂
1
Ez egy válasz salsa 2024. július 7. 19:30-kor írt üzenetére.
salsa
2024. július 7. 19:30
#6
...És nem fogod elhinni! Az 1 millió dollár/négyzetméteres LuxTouch padlóburkoló lap létezik, nem az író találta ki. Kíváncsiságból utánanéztem a 'gugli'-ban:
https://www.google.com/search?q=lux+touch+flooring&oq=LuxTouch+floor&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqCAgBEAAYFhgeMgYIABBFGDkyCAgBEAAYFhgeMgoIAhAAGIAEGKIEMgoIAxAAGIAEGKIEMgoIBBAAGIAEGKIE0gEKMTI0OTZqMGoxNagCCLACAQ&sourceid=chrome&ie=UTF-8#vhid=WT3KMdTbqSbv8M&vssid=l
1
Ez egy válasz Andreas6 2024. július 7. 09:43-kor írt üzenetére.
Éva596
2024. július 7. 12:38
#5
Igen. Az amerikai álom, ahol bárkiből lehet milliomos. És ott kicsit másképpen állnak a szexhez is, mint nálunk. Gratulálok, továbbra is tartod a színvonalat.
1
sportyman (alttpg)
2024. július 7. 10:12
#4
Hatalmas üzlet és jól leírt szex. Izgató! Élvezettel olvasom, mert nagyon jól sikerült a fordítás (vagy inkább magyarítás?)!
1
Andreas6
2024. július 7. 09:43
#3
A szexleírások nagyon jók, a krőzusi  gazdagságé émelyít.
0
didide
2024. július 7. 08:35
#2
Jó lenne egyszerre olvasni az egészet. Így mintha sorozatot néznék, alig várom, a folytatást.
1
T
Törté-Net
2024. július 7. 00:00
#1
Mi a véleményed a történetről?
1