Társalkodó - bármiről

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

salsa
2024. június 15. 11:54
#1320
Salsát nem kell rávenni semmire, mert nem megy sehova. Mindössze magába néz és elgondolkodik azon, hogy milyen alapon hivatkozik etikettre amikor kéretlenül beledumál mások beszélgetésébe.
Le kell szoknom az "impulzus hozzászólásokról" mert szinte mindig rosszul sülnek el. Majd dolgozok rajta.
1
Ez egy válasz doriangrey 2024. június 15. 09:18-kor írt üzenetére.
doriangrey
2024. június 15. 09:22
#1319
Türelmetlen vagy. És emlékeztetsz egy kedves barinőmre, aki szintén öreg és cserfes. Nem, csak öreg. Vagy inkább csak cserfes. Írtunk együtt pár sztorit, még a karantén idején. De lehet, hogy nem. Vagy már öreg vagyok és nem. Majd tanulok még Virágtól. 😇🤣
1
Ez egy válasz Selymi 2024. június 14. 23:16-kor írt üzenetére.
Selymi
2024. június 14. 23:16
#1317
Igaz, mert akkor jönnek majd az Alfák, akik mindenkit levernek és megindulhat a Béta-tesztelés, ahol mindenkit kiszűrnek...  Na, akkor majd komolyan veszik, az ilyen nem-tudok-semmit hozzáállást, én nem tartok ott.  
Az életben nem szokott jól esni, ha leöregeznek, mert ezt is megkaptam már tizenévesektől, itt viszont az se zavar, ha bárki öregnek, vagy kislánynak gondol. A véleményt itt nem is annyira rólam tudják mondani, hanem inkább a történeteimről, hozzászólásaimról, azaz a gondolataimról, ami valahol mégiscsak én vagyok, mégse szégyellem. Szégyellje magát az, aki úgy érzi van neki rá oka. Én a saját elveim, értékrendem szerint élek, és ez nekem nagyon megfelel. Amellett tudom, hogy nem csupán nekem. 🙂
Szóval nyugodtan megírhatja a véleményét velem kapcsolatban is, ha úgy érzi és én változtatni fogok, ha én úgy érzem, hogy igaza van. 
Na, neked se muszáj visszatartani magad. Én nem tartom úgy, mint sokan, hogy a régebbi rendszerekből minden rossz. Van ugyan sok idejétmúlt dolog, de ma is sok ostobaságot követnek el, szóval nem lenne rossz megismerni a régebbi korok értékrendjét. Ma olvastam itt egy s/m-et ami nekem nagyon tetszett, pedig az inkvizíciót nem tartottam soha követendőnek és az igazi erőszakot is elítélem. Adtam is rá egy 10-est bár sokan látták azt rossznak. 

Nem hangzik hülyén, mert ismerős az érzés. Nekem. Meg szerintem mindenkinek, aki érezve ír, fordít. Sőt, aki olvas annak is. Amúgy vártam, hogy válaszolsz, de valószínűleg spambe mentem nálad.  Vagy csak türelmetlen vagyok? 😀
1
Ez egy válasz salsa 2024. június 14. 21:38-kor írt üzenetére.
salsa
2024. június 14. 21:38
#1316
Velem nyugodtan diskurálhatsz tovább. Csak azt tudom biztosan, hogy valójában nem tudok semmit. De vedd figyelembe, hogy egy másik korszak maradványa vagyok más értékrenddel, és csak ugatom a modern hozzáállást. Nem szívesen minősítek se írást, se szerzőt. Leginkább csak akkor, ha tetszik. Segítek, de nem oktatok. Véleményt nyilvánítok de nem adok tanácsot. Látok és figyelek, de nemigen szólok bele semmibe kivéve talán, ha megszólítanak. A tegnapi kis megjegyzésem is csak a zavar volt az erőben.
A fordítás valóban egy játék amely időnként nagyon komolyra tud fordulni ha olyan az alapanyag. Ez hülyén hangzik, de ebben a műfajban is vannak veretesebb darabok főleg a sorozatok között. Ahogy az itteni írók művei között is. 
Merj hozzászólni bármi(ki)hez, a te véleményed ugyanolyan fontos mint másé.
Ma már 1-2 év egy generáció (a régi 10-12 év helyett). Ha így megy tovább, még az én életemben megint az ábécé végére érünk.
1
Ez egy válasz Selymi 2024. június 14. 21:08-kor írt üzenetére.
Selymi
2024. június 14. 21:08
#1315
Jajj, ne tedd már! Akkor kivel fogok én diskurálni? Ráadásul ez csak játék és tudom, hogy aki szeret és tud is fordítani, az szeret és tud is játszani is, mert a fordítás az én szememben keresztrejtvény, azaz játék. 
Máshoz meg nem merek már hozzászólni, mert mindenki tud mindent és cicavirag is tanít,  egy tanárral meg nem illik szemtelenkedni. 
Az illemszabályokra meg már az X generáció sem adott sokat a mai Z meg azt se tudja, hogy van olyan. Én meg azt nem tudom mi jöhet a Z generáció után? Talán kezdik újra az abc-t? Persze aki a-t mond, az mondjon b-t is. Vagy bétát. 😀
1
Ez egy válasz salsa 2024. június 14. 20:28-kor írt üzenetére.
salsa
2024. június 14. 20:28
#1314
Valóban ügyesen térek ki a fel sem tett kérdések elől, főleg ha választ sem várnak rá.🙂
A jövőben jobban ügyelek a nyílt fórumok illemszabályaira és a minimumra csökkentem a megnyilvánulásaimat.
Nem értem én ezt a fentebb stílt tehát bölcsebb ha hallgatok.
Az "Univerzum" alatt a DC univerzumát értettem, elnézést ha félreérthető voltam.
Az Erő most veled van, velem csak volt valamikor a múltban egy messzi-messzi galaxisban.
1
Ez egy válasz Selymi 2024. június 14. 18:59-kor írt üzenetére.
Selymi
2024. június 14. 18:59
#1312
Igaz. Néha nekem is eszembe jut, hogy jó lenne törölni amit írtam. Az 5 perc talán elég is lenne ennek eldöntésére. Mivel ezt nem lehet, ezért más törlést próbáltam. Na, az is csak félig sikerült, szerencsére. 🙂  
Amúgy ügyesen kikerülted a fel sem tett kérdésem. Nevezetesen mennyire szeretik a baglyok a pipi, vagyis a galambhusit. 🙂 Nem mintha választ vártam volna rá, mert láttam már baglyot, galambot kókányolni. Akkor nem vártam meg a végét, így nem tudom a "meccs" eredményét sem közvetíteni.
A lentiek szerintem teljesen érthetőek voltak. Vicces, évődő beszélgetés. Én nem azért nem szóltam közbe, mert nem tartozik rám. Na jó, azért sem, de ha itt ír valamit bárki, ahhoz nem (lenne) bűn hozzászólni, maximum nem illik. 🙂 Most mondjam, hogy ezért "kötöttem" beléd?! Nem, nem! Csak a galamb és bagoly kapcsolatán gondolkodtam el. Vajon turbékolnak-e, vagy mégsem? 
Nem vagyok igazán műszaki ember, de veled mégis rossz hírt kell közölnöm: ami anyagból, energiából áll az bizony része az univerzumnak. Hogy tagja-e akar lenni, azt mindenki maga dönti el. Azt is hogy mennyire. A szabad akarat dönt ennyiben. Meg azt is, hogy egy Félig-Jedi hogyan használja a kardját és mire. 😉 Aki ugyanis eljut az első vizsgáig azt már kiválasztották, tehát benne lakozik az erő
Az erő legyen veled! 🙂
A többieknek meg jó kedvet és mosolygós évődést kívánok. 😇
1
Ez egy válasz salsa 2024. június 14. 17:38-kor írt üzenetére.
salsa
2024. június 14. 17:38
#1311
Nem, nem irigykedek. Inkább zavarban voltam, mert a #1301-es bejegyzés után számomra homályba borult a párbeszéd. Villon-ig még csak-csak tudtam követni, onnan függöny. Kicsit a szerelmesek kétszavas „csak mi értjük” évődéséhez hasonlított, és nem akartam stílusidegen lenni amikor beleszóltam, ahogy te is stílusban maradtál.
Ha vissza lehetne vonni- mondjuk 5 percen belül- a hozzászólásunkat, megtettem volna mert amint megjelent azonnal láttam, hogy olyanba dumáltam bele amihez nincs közöm. Elnézést az érintettektől. Nincs nekem olyan kifinomult tudásom, hogy kötözködjek. Ritkán is teszem, ezt sem annak szántam.
A Jedik azon csoportjához tartozom, akik kihullottak az első féléves vizsgán. Róluk nem készült film, nem tagjai az Univerzumnak, de megteszik ami tőlük telik.
A bagoly önarckép. Így néztem ki minden reggel amikor beértem a munkahelyemre és megtartottam.
1
Ez egy válasz Selymi 2024. június 14. 17:13-kor írt üzenetére.
Selymi
2024. június 14. 17:13
#1310
Te most irigykedsz? Csak mert a baglyok szeretik a turbékoló, évődő galambokat . Főleg amelyiknek finom a husija. Nem hinném, hogy ez a bagoly ne szeretné a finom galambhusit.😉💖
A szívecske csak azért, mert nem szeretném, ha azt hinnéd nem kedvellek. Utóbbi azért is, mert te adtad nekünk ajándékba Wendyt és John-t, meg  azért is, mert bátran kivonod a kardod, ahol és amikor kell, meg azért is mert a Jedik tudják, hogyan kell használni  azt. Na, nem sorolom, mert még a végén elbízod magad. 😊🤗
1
Ez egy válasz salsa 2024. június 13. 19:43-kor írt üzenetére.
salsa
2024. június 13. 19:43
#1309
Ti most turbékoltok itten?
4
s
soderfutar
2024. június 13. 09:04
#1305
.........
1